"Pokud považují orgány činné v trestním řízení za trestné funkce pro tři bývalé poslance ODS, měly by prověřit i obsazování míst v Radě města Ústí nad Labem a městských příspěvkových organizacích v minulém volebním období," míní politik.
Upozornil na volbu Pavla Bočka do funkce uvolněného člena městské rady a náměstka primátora. Strana TOP 09, ve které tehdy Boček působil, mu podle Holečka zajistila tyto funkce v době, kdy byl bez práce, a mohla si ho tak zavázat k prosazování svých zájmů.
"Vnímám to tak, že z různých podávání trestních oznámení na neznámé pachatele se už stává koníček," komentoval to Boček. Holečkův postup označil za bezprecedentní. Je přesvědčen o tom, že Holečkovo obvinění vůči němu se nepotvrdí a kauza bude odložena. "Pak budu chtít po panu Holečkovi osobní omluvu a budu ho žádat, aby odešel z veřejného života," dodal Boček.
Holeček zmiňuje v trestním oznámení také volbu Miroslava Krále z TOP 09 do městské rady a na pozici ředitele městského muzea. Podle něj jej rada jmenovala narychlo a bez výběrového řízení. "Je třeba jasně říci, že je to politická nominace. Potřebovali jsme člověka, který bude bezprostředně předávat informace radě," uvedl po Králově zvolení v prosinci loňského roku radní Pavel Dlouhý (ČSSD).
Problematicky lze podle Holečka vnímat také volbu zastupitele Jakuba Zavorala (TOP 09) do funkce předsedy představenstva Dopravního podniku Ústí nad Labem. Výrazné pochybnosti v něm vzbuzuje i volba krajského opozičního zastupitele Jiřího Zelenky (Severočeši.cz) do představenstva akciové společnosti Krajská zdravotní, která spravuje pět největších severočeských nemocnic.
Holečkova ODS v minulém volebním období vládla v Ústí nad Labem v koalici s ČSSD. Po rozvratu, který v koalici nastal vloni v březnu, se ale ocitla v opozici. ČSSD tu nyní vládne s podporou komunistů a TOP 09.
zdroj: ČTK